Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/users/daniel72/public_html/dommaryi/configuration.php:1) in /home/users/daniel72/public_html/dommaryi/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/users/daniel72/public_html/dommaryi/configuration.php:1) in /home/users/daniel72/public_html/dommaryi/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/users/daniel72/public_html/dommaryi/configuration.php:1) in /home/users/daniel72/public_html/dommaryi/libraries/joomla/session/session.php on line 426
Pomoc dla domu
Pomoc dla domu

Pomoc dla domuPomoc w remoncie PDF Drukuj Email


      Dom Dziecka w Szamotułach poddany jest niezbędnemu procesowi standaryzacji, którego koniecznym etapem jest przebudowa.   
     Wprowadzenie przepisów w kontekście prawa unijnego, zmusiło Zespół Placówek w perspektywie krótkiego czasu, do zmiany układu budowlanego i rozwiązań architektonicznych domu.  
    Ośrodek jest zabytkowym obiektem o znaczącej historii i budynkiem o dużej powierzchni użytkowanych na kilku kondygnacjach. Pomimo, że efektem mają być korzystne zmiany dla dzieci, które otrzymają do użytku mniej zasiedlone i przytulne pokoje to jednak ze względu na koszty, narzucony wymóg jest wysiłkiem nie do udźwignięcia dla ośrodka charytatywnego z prawie wiekową tradycją.  
      Jesteśmy jako spadkobiercy i opiekunowie poważnie zaniepokojeni dalszą przyszłością.  
     Przebudowa ma na celu podział dużych pomieszczeń budynku, mieszczących wieloosobowe grupy dzieci na mniejsze 5 odrębnych mieszkań.  
      Każde z nich będzie zawierać 7 pokoi 2-osobowych, kuchnio-jadalnię, pokój rekreacyjny i segment sanitarny. Poszczególne mieszkania będą służyły 14-osobowej grupie dzieci stanowiąc odrębną placówkę opiekuńczo-wychowawczą.  
     Jedno z takich mieszkań zostało już wyremontowane i zarejestrowane przez Wojewodę Wielkopolskiego jako Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Kanaan". Funkcjonuje i przynosi wspaniałe rezultaty wychowawcze.  
     W zreorganizowanych placówkach dzieci otrzymują bardziej naturalne, zbliżone do prawdziwych rodzin, warunki. Mają możliwość przygotowywania i spożywania posiłków w małej grupie osób. Cieszą się własnym pokojem, zachowując intymność i autonomię, co obecne okoliczności w wieloosobowych pokojach uniemożliwiają.  
      Prosimy Państwa o ofiarowanie pomocy finansowej na powyższe niezbędne działania, które pochłaniają ogromne nakłady pieniężne.

        Można to uczynić przekazując wpłatę pieniężną na konto PKO:
19 1020 4128 0000 1102 0042 1644  - z dopiskiem: "Remont"

  Wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy za zrozumienie i otwartość serca.    

 
Plac zabaw

W niedzielę 12.VI.2011 został uroczyście otwarty nowy plac zabaw.

 

WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM

W STWORZENIU PLACU ZABAW DLA DZIECI PRZY DOMU

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA POMOC !!!

hustawka